Collection: Classes and Kits
Follow along with me and make some wonderful pretty things. These online classes and kits come with a video that is hosted on YouTube to walk you through the step by step process. Make your own lovely gifts and decorations for the holidays.
The links to the classes will be emailed to you after your purchase.
-
*NEW~ REFILL KIT for Vintage Putz Sheep and Pull Toy Class *
- Regular price
- $18.00 USD
- Sale price
- $18.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
NEW! * Vintage Putz Sheep and Pull Toy Class and Kit *
- Regular price
- $165.00 USD
- Sale price
- $165.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Spring Bunnies Class and Kit
- Regular price
- $165.00 USD
- Sale price
- $165.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Holiday Glitter Refill Kit
- Regular price
- $12.95 USD
- Sale price
- $12.95 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Snow Queen Doll Online Tutorial and Kit
- Regular price
- $145.00 USD
- Sale price
- $145.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Pumpkin Baby Online Class and Kit
- Regular price
- $165.00 USD
- Sale price
- $165.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Needle Felted Spring Chicks Online Class and Kit
- Regular price
- $145.00 USD
- Sale price
- $145.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Silk Velvet Mushroom Making Kit and Online Class
- Regular price
- $245.00 USD
- Sale price
- $245.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Snowbabies Holiday Ornament Online Tutorial Class and Kit
- Regular price
- $165.00 USD
- Sale price
- $165.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Tiny Tree Trimming Kit with Vintage and Hand Dyed Trims
- Regular price
- $34.95 USD
- Sale price
- $34.95 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Paper Clay Bunny Online Class and Kit
- Regular price
- $185.00 USD
- Sale price
- $185.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Silk Velvet Sacred Heart Online Class and Kit
- Regular price
- $185.00 USD
- Sale price
- $185.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out